ERASMUS ÖĞRENCİLERİNE GERİ DÖNÜŞÜM ANLATILDI

Keçiören Belediyesi Estonya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen Erasmus programı öğrencilerine Kompost Gübre Üretim Merkezi ve Geri Dönüştürülebilir Atık Depolama Tesisi’ni tanıttı.

Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı Erasmus kapsamında Türkiye’ye gelen 20 kişilik Çevre İçin Geleceği Geri Dönüştürme Sanatı projesi (Art Of Recycling Future For Environment) öğrencisi Keçiören Belediyesi Kompost Gübre Üretim Merkezi ve Geri Dönüştürülebilir Atık Depolama Tesisi’ni ziyaret etti. Öğrenciler sebze ve meyve atıklarının gübreye dönüştürülme aşamaları ile kullanım alanlarını tesiste bulunan yetkililerden öğrendiler. Gezide aynı zamanda geri dönüşümün ekonomiye katkılarına ilişkin önemli notlar da aktarıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, daha yaşanabilir bir dünya için ulusal ve uluslararası ölçekte yapılacak her türlü ‘Doğa Dostu’ projeye destek verdiklerini aktararak, “Yurt dışında eğitim öğretim gören Türk ve yabancı öğrencilerimizi yıl boyunca ilçemizde misafir ettik. Uluslararası dayanıma kültürünü geliştirecek olan projelerin yaygınlaşması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu anlamda öğrenme temelli gençlik aktivitelerine ve kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemeye devam ediyoruz. Estonya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen öğlencileri ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” dedi.

Erasmus programının Türkiye paydaşları olan Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi ve  Giresun Tirebolu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrecileri de düzenlenen geziye katılım sağladı.

İçerik Galerisi