ATIK PİL YAĞ GETİR BİLETİNİ AL

ATIK PİL YAĞ GETİR BİLETİNİ AL KAMPANYASI

Sıfır Atık Projesi hedefleri; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması olarak sıralanmaktadır. Atık yönetim sistemimizi kurarken önceliğimiz, oluşan atık miktarını azaltma yönündeki tedbirlere destek vermek devamında ise oluşan her atığın geri dönüşüm sistemine dahil edilmesini sağlamaktır.

İlçemizde uygulanan geri dönüşüm toplama faaliyetlerimize vatandaşlarımızın katılımının her geçen gün artması gayreti ile eğitim ve farkındalık çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir. Bu kapsamda başlattığımız yeni kampanyamız, evlerimizde oluşan bitkisel atık yağlar ve atık pillerin geri dönüşüme dahil edilmesi bilincinin oluşturulması ve aktif katılımın teşvik edilmesi amacıyla başlatılmıştır.

Kampanya kapsamında 5 litre bitkisel atık yağ veya 50 adet atık pil teslim edenlere 1 adet teleferik veya 1 adet lunapark bileti hediye edilecektir. Vatandaşlarımız evlerinde biriktirdikleri bitkisel atık yağ ve atık pilleri Belediye hizmet binamızda yer alan Geri Dönüşüm Danışma birimimize getirebilir veye evden alım hakkında bilgi almak için 0(312) 359 10 27 nolu Geri Dönüşüm Danışma Hattımızı arayabilirler. Kampanya kapsamında hediye edilen lunapark bileti bir kişilik olup bir oyuncak için geçerlidir.

Kampanyamıza katılım sağlayan her yaştan vatandaşımız atıkların geri dönüşütürülmesi gerekliliğini hatırlamış ve çevreyi korurken hediyeleri ile güzel vakit geçirmiş olacaklardır. Özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.